پربازدید ترین ها
مشاهده بیشتر
برترین ها
حرفه ای ترینها
ابتدا تند حرف زدن را معنا کنیم در تند حرف زدن ارتباط معنادار میان کلمات حفظ می شود و مفاهیم به درستی ادا می شود به این معنا که وقتی شخص در حالت او وقتی شخص در حال تند صحبت کردن هست متوجه می شویم که ارتباط منطقی بین کلمات و اجزای جمله برقرار است اما تعداد کلمات در واحد زمان ادا می شود بیش از انتظار ماست
اول می‌خواهم یه اعترافی بکنم. کمی بیشتر از بیست سال پیش کاری کردم که پشیمون؛ کاری که اصلا بهش افتخار نمی‌کنم؛ کاری که امیدوارم هیچوقت کسی نفهمد. اما اینجا احساس می‌کنم که باید آن را افشا کنم.اواخر دهه‌ی ۱۹۸۰ در یک لحظه بی‌عقلی جوانی٬ رفتم به مدرسه‌ی حقوق...
در دنیای پرهیاهوی ما سکوت متاعی گران قیمت است. دلمان می خواهد در دشتی ساکت آرام بگیریم و به آسمان خیره شویم، بدون اینکه صدایی خلوت ما را به هم بزند. اما این حس ظرییف و خوشایند برای چند دانشمند عصب شناس به پدیده ای پیچیده و ناشناخته تبدیل شد. سکوت با ذهن ما چه می کند؟ به چه کارمان می آید؟ چگونه آن را باید بفهمیم؟
چگونه با خشم خود کنار بیاییم؟ آیا نگه‌داشتن خشم، راه درستی برای برخورد با آن است؟ چرا تمایل داریم خشم خود را نگه داریم، بهجای آن که ریشه آن را پیدا کنیم؟ چرا باور داریم که عصبانیت، ما را به خواسته‌هایمان می‌رساند؟
راه حل تند صحبت کردن چیست؟ ابتدا باید تند صحبت کردن را معنا کرد. در تند صحبت کردن، ارتباط معنادار میان کلمات حفظ می شود و مفاهیم به درستی ادا می گردند. در حقیقت در تند حرف زدن ارتباط منطقی بین کلمات و اجزای جمله برقرار است اما تعداد کلمات ادا شده در واحد زمان بیش از مقدار انتظار است. این پادکست را دنبال کنید تا با راه حل این مشکل آشنا شوید.
هنگامی که از شغل صحبت می‌شود، همه تصور می‌کنند که کارکردن، صِرفاً برای پول درآوردن است. ولی حقیقتاً راز رضایت شغلی در چیست؟
مشاهده بیشتر
کلید واژه ها
پر بازدیدترین ویدیوها
تمرین سریع برای پاکسازی ذهن
برای خیلی از ما، موقعیت‌هایی پیش می‌آید که تحت فشار قرار داریم. ولی هرکاری می‌کنیم، نمی‌توانیم خودمان را آرام کنیم. در این ویدیو، یک روش تنفسی به شما آموزش داده می شود که با انجام آن می‌توانید ذهن خود را پاکسازی کنید و به آرامش برسید.
کلید واژه ها
چگونه فرزندپروری بر مغز او تاثیر می گذارد
تجربیات در دوران اولیه زندگی، تاثیر بسیار زیادی در رشد مغزی کودک دارد، به ویژه که دوره اولیه زندگی هر کودک نزد والدینش سپری می‌شود. ما والدین، مسئولیت زیادی در پرورش مغز کودک داریم. در این ویدیو، توضیحاتی برای کمک به بهبود پرورش مغز کودکان برای والدین داده شده است.
معمای ایجاد انگیزه
اول می‌خواهم یه اعترافی بکنم. کمی بیشتر از بیست سال پیش کاری کردم که پشیمون؛ کاری که اصلا بهش افتخار نمی‌کنم؛ کاری که امیدوارم هیچوقت کسی نفهمد. اما اینجا احساس می‌کنم که باید آن را افشا کنم.اواخر دهه‌ی ۱۹۸۰ در یک لحظه بی‌عقلی جوانی٬ رفتم به مدرسه‌ی حقوق...
چه کنیم که زندگی شادی داشته باشیم - مهمترین نکته ای که باید بدانیم
چگونه با خشم خود کنار بیاییم؟ آیا نگه‌داشتن خشم، راه درستی برای برخورد با آن است؟ چرا تمایل داریم خشم خود را نگه داریم، بهجای آن که ریشه آن را پیدا کنیم؟ چرا باور داریم که عصبانیت، ما را به خواسته‌هایمان می‌رساند؟
چه کنیم تا حس خوبی نسبت به شغلمان داشته باشیم؟
هنگامی که از شغل صحبت می‌شود، همه تصور می‌کنند که کارکردن، صِرفاً برای پول درآوردن است. ولی حقیقتاً راز رضایت شغلی در چیست؟
مشاهده بیشتر
برترین برنامه ها
در این بازی 100 مرحله ای، در هر مرحله با چالشی روبه رو می شویم که باید با استفاده از قابلیت های موبایل مانند چرخاندن گوشی، یا رابطه ی کاربری و اجزای موجود در صفحه و به طور کلی داشته ها، راه حل مسئله را پیدا نموده و چالش را حل کنیم. راهنمای موجود در این بازی نیز باعث کمک به کاربر می شود تا در صورت نتوانستن گذراندن مرحله اذیت نشود و بتواند پاسخ را بیابد. در نهایت بر اساس چگونگی گذراندن مرحله و اتمام بازی، به کاربر می گوید که سطح توانایی ذهنی او چقدر است.
بازی ای برای تقویت ذهن افراد از جهات مختلف: بینش، مشاهده، محاسبه، قضاوت، حافظه و عکس العمل را نشان می دهد. برای هرکدام از این ویژگی ها بازی ای موجود است که فرد بعد از بازی کردنشان نموداری از مهارت خود در هرکدام از زمینه ها را مشاهده می کند. 1چالش بینش این بازی: عدد نمایش داده شده به سرعت می گذرد. باید زمانی که به عدد خواسته شده رسید، روی عدد کلیک کنیم. هرچقدر به عدد هدف بیشتر نزدیک بودیم، امتیاز بیشتری دریافت می شود.
این بازی دارای مجموعه ی بسیاری از انواع بازی ها هرکدام به هدف اقزایش قسمتی از توانایی ذهنی است: حافظه، سرعت، دقت، محاسبات، مشاهده و قضاوت. در هردور بازی میزان مهارت در این موارد را به ما نشان می دهد. در این بازی با رقابت با فاراد مختلف که بطور آنلاین در حال بازی با فرد هستند، نمایش امتیاز برای دو طرف در هر بازی و اعلام نتایج برد و باخت در انتها و انتخاب لقب و آواتار باعث جذابیت بازی شده. تنوع زیاد بازی و استفاده از امتیاز ها برای انتخاب نوع بازی در هر دور بازی باعث ایجاد انگیزه ی بیشتر برای بهتر شدن می شود
این بازی شامل مجموعه ای از 11 بازی برای تقویت حافظه و تفکر است. میزان سختی هر بازی را می توان به انتخاب خود تنظیم کرد.
این بازی برای افرادیست که چالش های حافظه ای دشوار را می پسندند. در هر سری یا رده ی n ام، باید به تعداد عدد n به دفعات قبل توجه کنیم و ویژگی های خواسته شده را بیاد آوریم. از جمله رنگ نمایش داده شده، صدای شنیده شده و مکان و یا شکل نمایش داده شده. هر کدام از این موارد در N دفعه ی بعدی تکرار شد، آن ها را انتخاب می کنیم.
بازی ای با ایده ای جدید و ذهنی. بازی به این صورت است که توپی در اختیار داریم که می توانیم نشانه گیری کنیم و به جعبه های اعداد بزنیم. توپمان به تعداد مشخصی پشت سر خود مکررا پرتاپ می شود و به جعبه ها میخورد تا مقدارش به صفر برسد. تعداد توپ های باقیمانده ای که از خود پرتاب می کند زیر توپ نوشته شده است. در هنگام برخورد به جعبه ها از شماره ی جعبه ها کاسته شده و توپ این شماره ها را ذخیره می کند. به هر چند تا جعبه می خورد شماره ی آن ها را جمع می کند تا زمانی که عدد فعلیش به صفر برسد. با شماره های جمع شده برای دفعه ی بعد به همان تعداد از خود توپ پرتاب خواهد کرد. باید حواسمان جمع باشد زیرا در هنگام پرتاب جهت تعیین شده و در حین پرتاب های مکرر نمی توان جهت را تغییر داد. باید استراتژی ای چید که توپ طوری برخورد کند که جعبه های بیشتری را در صفحه از بین ببرد. زیرا با هر بار اتمام توپ ها، یک ردیف صفحه به پایین می آید و اگر جعبه ای به سطح ما برسد، میبازیم. در هر مرحله باید دایره های رنگی درون صفحه را که بین جعبه هاست، نابود کنیم. زاویه ای که توپ درست می کند و با نابودی جعبه ای در صورت ادامه ی پرتاب ها تغییر زاویه می دهد بسیار جالب و قابل فکر است. این بازی قدرت محاسبات عددی و زاویه ای و پیش بینی را افزایش می دهد.
این بازی به هدف ایجاد آرامش و تمرکز ذهنی ساخته شده. در هرمرحله بازی تعدادی سنگ وارد می شوند که در محیط آبی و آرام باید با کنترل کاربر روی هم چیده شوند. گیم پلی ساده است و امتیاز بندی در بازی وجود ندارد.
این بازی بر روی ویندوز، پلی استیشن و Xbox one قابل اجراست. بازی ماجراجویی و هنری بصری زیبا و آرامش بخش. در این بازی غواصی ابتدا در سطح آب حرکت می کند و سپس به درون آب می پرد و دنیای زیر اب را کشف می کند. در این دنیا بیش از هزاران نوع حیوانات آبی ماقبل تاریخ و کنونی وجود دارند که غواص می تواند سوار بر هر یک شود و معما های ناشناخته را کشف کند. در بازی به سطح های مختلف دست رسی پیدا می کنیم که با یافتن معماهای سطح قبل قابل دسترسی اند
مشاهده بیشتر
پست های برتر
تجربیات در دوران اولیه زندگی، تاثیر بسیار زیادی در رشد مغزی کودک دارد، به ویژه که دوره اولیه زندگی هر کودک نزد والدینش سپری می‌شود. ما والدین، مسئولیت زیادی در پرورش مغز کودک داریم. در این ویدیو، توضیحاتی برای کمک به بهبود پرورش مغز کودکان برای والدین داده شده است.
تظاهر همیشه در دوردست رخ می دهد و همیشه گناه دیگران است. ما که خوبیم و هیچگاه دچار تظاهر نمی شویم. هر از گاهی شاید به ایرادهای نامرسوم شخصیتی خودتا اعتراف کنید که خودزنی هم به جای خودش دلپذیر است! لابد از آن دسته نقص هایی است که کسی از داشتنش دلخور نمی شود. چیزی که به جای خودش حتی دلربا است ولی تظاهر؟! هرگز!
شاید مهم‌ترین نکته‌ای که لازم است والدین پیش از انجام هر بازی‌ای از خود بپرسند، این است که آیا این بازی متناسب با توانایی‌های فرزند من است؟ برای این‌که در این مسیر گام‌های درستی برداریم، لازم است با ویژگی‌های بچه‌ها در هر سنی آشنا باشیم. به‌عنوان‌مثال بدانیم که غالب بچه‌ها در حدود ۱۳ تا ۱۵ ماهگی راه می‌افتند، حدود دوسالگی می‌توانند بدوند، در حدود سه‌سالگی می‌توانند هدفمند توپ را شوت کنند و یا به‌صورت معمول در حدود چهارسالگی می‌توانند لی‌لی بروند.
شاید بازی تتریس را یادتان بیاید. همان بازی معروفی که قطعاتی مانند پازل از بالای صفحه نمایشگر به پایین می آیند و باید به شکلی چیده شوند که هر ردیف پر شده و فضا برای چیدن قطعات بعدی خالی بماند و به همین صورت این بازی ادامه دارد.اثر تتریس عبارت است از اینکه زمانی که درگیر بازی مانند تتریس می شویم، باعث می شود ارتباطات خاص سیناپسی مغز به شکل قوی تشکیل شوند که باعث افزایش سرعت مغز می گردد و پس از دست کشیدن از آن کار، مغز هم چنان درگیر انجام آن کار است و پس از انجام آن تصور می کنیم هنوز داریم آن بازی را انجام می دهیم.
آیا فلسفه می تواند ما را از گرداب خشم نجات دهد؟ در بین تمام احساساتمان هیچ احساسی به اندازه خشم نیازمند باز اندیشی جدی و روشن ما نیست. خشم هرروز اکثر ما را در چنگال خود اسیر می کند. خشم هم فراگیر است و هم زهر آگین.
در سال اول زندگی، کودک "وابستگی" را از طریق نیاز "بودن با کسی"، دیده شدن و در تماس‌بودن احساس می‌کند. در سال دوم زندگی، وابستگی به صورت نیاز به "دوست داشته شدن" نمود پیدا می‌کند. در سال سوم، کودک، احساس تعلق و وفاداری را درک می‌کند و وظیفه شناسی از اینجا شکل می‌گیرد. در سال چهارم، نیاز به مهم بودن در کودک ایجاد می‌شود. در سال پنجم کودک احساس وابستگی عاطفی و عشق را تجربه می‌کند و اگر این مرحله صورت نگیرد‌، بزرگترها نمی‌توانند کودک را به درستی تربیت کنند. در سال ششم، کودک می‌خواهد هرچه در قلبش دارد، با شما به اشتراک بگذارد؛ از جمله با بیان‌کردن رازهایش که این، آغاز صمیمیت روانی است.
مشاهده بیشتر
پست های جدید
چگونه خشممان را مدیریت کنیم؟
سوالی که همیشه برای بسیاری از ما پیش می آید این است که چگونه می‌توانیم برخشممان کنترل بیشتری داشته باشیم. خیلی وقتها این آرزو را داریم که در موقع خشم، رفتار بهتری از خود نشان دهیم. بسیاری از اطرافیان شما مثل همسر، نامزد، دوستان و فرزاندانتان ممکن است آرزو کنند که کاش اعصاب آرامتری داشتید. خشم بسیار شدید عامل اصلی بسیاری تنشها در روابط ما در محیط کار، خانه و بیرون می‌باشد. افراد تندخو مدعی هستند که در اغلب مواقع نمی‌توانند خشمشان را کنترل کنند. در این ویدئو، راههای مدیریت خشم به شما آموزش داده می‌شود.
چرا خواب می‌بینیم؟
سه هزار سال پیش از میلاد، پادشاهان بین النهرینی، رویاهایشان را بر روی لوح‌های مومی ثبت می‌کردند و شرح می‌دادند. 1000 سال بعد مصریان باستان یک کتاب رویا نوشتند که در آن بیش از صدها رویا معنی‌هایشان را طبقه‌بندی کردند. ما از آن زمان تا کنون، در راه تلاش برای فهم علت رویا دیدن توقف نکرده‌ایم.
چگونه بر دیگران در همان قدم نخست تأثیر مثبت بگذاریم؟
جمله‌ای هست که می‌گوید:«ما تنها یک فرصت برای تأثیرگذاری در نگاه اول داریم». بسیاری از پژوهش‌ها هم به این اشاره می‌کنند که نگرشی که در نگاه اول به فردی شکل می‌گیرد بسیار پایدار و تأثیرگذار است. حال چگونه باید از فرصت نگاه‌های اول کسانی که به‌تازگی ما را دیده‌اند درجلب نظرشان به خود استفاده کنیم و این فرصت را از دست ندهیم.
آب می شنود
افکار و کلمات می توانند شکل مولکول های آب را تغییر دهند. حالا تصور کنید بدن ما که 60% از آب تشکیل شده، چقدر روی ما تأثیر می گذارد.
مشاهده بیشتر