تجربیات در دوران اولیه زندگی، تاثیر بسیار زیادی در رشد مغزی کودک دارد، به ویژه که دوره اولیه زندگی هر کودک نزد والدینش سپری می‌شود. ما والدین، مسئولیت زیادی در پرورش مغز کودک داریم. در این ویدیو، توضیحاتی برای کمک به بهبود پرورش مغز کودکان برای والدین داده شده است.
به تعویق انداختن یا پشت گوش انداختن کارها، عادت بدی است که بسیاری از ما به آن دچار هستیم؛ به تعویق انداختن کارها در برخی افراد، از کودکی آغاز می‌شود و به عنوان چالش "چقدر می‌توانم دقیقه نودی باشم"؛ تمام زندگی آنها از جمله خوابیدن، بیدارشدن، غذا خوردن، کارهای روزمره و وظایف مهم را دربرمی‌گیرد.
شغل انسان می‌تواند شخصیت او را کامل کند؛ شش فاکتور در انتخاب شغل، وجود دارد که باید آنها را بشناسیم. سردرگمی در مورد انتخاب‌شغل، امری طبیعی است. پیش از انتخاب شغل، باید خودتان را بشناسید، خیلی فکر کنید، شرایط مختلف کاری را امتحان کنید؛ به چیزهایی که مردم را خوشحال می‌کنند، فکر کنید و اعتماد به نفس داشته باشید.
سه سال اولیه زندگی کودک از آن جهت که سال‌های اوج رشد مغزند، بر سلامت روانی و یادگیری کودک تاثیر گذارند. هر اتفاقی که در این سه سال بیفتد، در آینده، همراه کودک خواهد بود و از این جهت، لازم است والدین اطلاعات کافی داشته باشند. در این سال‌ها بیشترین تعداد ارتباطات مغزی در فرد شکل می‌گیرد و احساسات کودک می‌تواند بر آن تاثیرگذار باشد. سطوح بالای استرس می‌تواند سلول‌های مغزی کودک را بکشد. والدین با ایجاد وابستگیِ امن می‌توانند به رشد صحیح کودک کمک کنند. آنها باید برای کودک خود وقت بگذارند، نحوه پاسخگویی به نیازهای او را بدانند و نشانه ‌های کودک خود را بشناسند. در صورتی که والدین، نقش ارتباطی خود را به درستی ایفا نکنند، افرادی مثل مربی مهدکودک می‌توانند موجب پیشرفت کودک شوند. مقالات علمی نشان می‌دهد تجربیات سه سال اول زندگی حتی می‌تواند بر ژن کودکان تاثیر گذار باشند. بهترین زمان برای تاثیرگذاری بر مغز، این سه سال است؛ بعدها اصلاح غیرممکن نیست، اما بسیار دشوار است. مهم‌ترین کار والدین در این مدت، این است که نیازهای کودک خود را پاسخ دهند و به چیستی آنها دقت داشته‌باشند.
در سال اول زندگی، کودک "وابستگی" را از طریق نیاز "بودن با کسی"، دیده شدن و در تماس‌بودن احساس می‌کند. در سال دوم زندگی، وابستگی به صورت نیاز به "دوست داشته شدن" نمود پیدا می‌کند. در سال سوم، کودک، احساس تعلق و وفاداری را درک می‌کند و وظیفه شناسی از اینجا شکل می‌گیرد. در سال چهارم، نیاز به مهم بودن در کودک ایجاد می‌شود. در سال پنجم کودک احساس وابستگی عاطفی و عشق را تجربه می‌کند و اگر این مرحله صورت نگیرد‌، بزرگترها نمی‌توانند کودک را به درستی تربیت کنند. در سال ششم، کودک می‌خواهد هرچه در قلبش دارد، با شما به اشتراک بگذارد؛ از جمله با بیان‌کردن رازهایش که این، آغاز صمیمیت روانی است.
اولین قانونِ هرکار خلاقانه‌ای این‌است که افتضاحات به‌بار آمده در ابتدای کار را نادیده بگیریم، عجله نکنیم و سعی کنیم کار را هرروز کمی جلو ببریم و به یک جدول زمانی، پایبند باشیم.
شیوه های تنبیهی مناسب به این دلیل کار می‌کنند و جواب می‌دهند که باعث می‌شوند کودک در جایی( مانند پله یا اتاق خوابش) بنشیند و دوباره به رفتاری که باعث شده در اینجا بشیند، فکر کند.
زمانی‌که کودکان درست برخورد نمی‌کنند و مادر، آنها را تهدید به تنبیه می‌کند، اما کاری انجام نمی‌دهد، باعث می‌شود رفتار کودکان، پرخاشگرانه‌تر شود.
ما در مورد مسایل مختلفی به خودمان دروغ می‌گوییم. این مسئله، ریشههای مختلفی دارد که در این ویدیو، بررسی می‌شوند.
کنترل تمرکز، اهمیت بسیار بالایی دارد و درست انجام دادن آن، یکی از مهمترین امور زندگی است که روی دیگر بخش‌های زندگی تاثیر خواهد گذاشت. راه‌هایی برای بهدست گرفتن تمرکز در این ویدیو به شما آموزش داده می‌شود.
اول می‌خواهم یه اعترافی بکنم. کمی بیشتر از بیست سال پیش کاری کردم که پشیمون؛ کاری که اصلا بهش افتخار نمی‌کنم؛ کاری که امیدوارم هیچوقت کسی نفهمد. اما اینجا احساس می‌کنم که باید آن را افشا کنم.اواخر دهه‌ی ۱۹۸۰ در یک لحظه بی‌عقلی جوانی٬ رفتم به مدرسه‌ی حقوق...
هرچیزی که والدین قبل از پنجسالگی به کودک بفهمانند، تا آخر عمر با کودک می‌ماند. این ویدیو را تماشا کنید تا از اهمیت حضور والدین در کنار کودک مطلع شوید.
بیشتر