سه هزار سال پیش از میلاد، پادشاهان بین النهرینی، رویاهایشان را بر روی لوح‌های مومی ثبت می‌کردند و شرح می‌دادند. 1000 سال بعد مصریان باستان یک کتاب رویا نوشتند که در آن بیش از صدها رویا معنی‌هایشان را طبقه‌بندی کردند. ما از آن زمان تا کنون، در راه تلاش برای فهم علت رویا دیدن توقف نکرده‌ایم.
موسیقی ملایم و آرامش‏‏‎بخش جنگل
سوالی که همیشه برای بسیاری از ما پیش می آید این است که چگونه می‌توانیم برخشممان کنترل بیشتری داشته باشیم. خیلی وقتها این آرزو را داریم که در موقع خشم، رفتار بهتری از خود نشان دهیم. بسیاری از اطرافیان شما مثل همسر، نامزد، دوستان و فرزاندانتان ممکن است آرزو کنند که کاش اعصاب آرامتری داشتید. خشم بسیار شدید عامل اصلی بسیاری تنشها در روابط ما در محیط کار، خانه و بیرون می‌باشد. افراد تندخو مدعی هستند که در اغلب مواقع نمی‌توانند خشمشان را کنترل کنند. در این ویدئو، راههای مدیریت خشم به شما آموزش داده می‌شود.
آمار و ارقام نشان می‌دهد نود و پنج درصد افرادی که برای سال نو، تصمیمهای جدیدی گرفته‌اند، تا به امروز به آنها عمل نکرده‌اند. برای کسانی که در این مجموعه قرار می‌گیرند، دو راه در این ویدئو نشان داده می‌شود که شاید متحولتان نکند، اما به شما کمک می‌کند تصمیمهای جدید و بهتری بگیرید و یک تغییر و تحول را در زندگی شروع کنید. بسیاری از مردم به این دلیل که قبلا نتوانسته‌انند تصمیمهایشان را عملی کنند، دیگر تصمیم جدید و خاصی در زندگی نمی‌گیرند. سوالی که در این ویدئو به آن پاسخ داده می‌شود این است که چگونه می‌توانیم تصمیم درستی بگیریم و به آن پایبند باشیم و اینکه چه چیزی باعث می‌شود تصمیم جدیدی در زندگی بگیریم.
واژه "هوشیاری بالا" اغلب برای توصیف وضعیتهای روانی خاص و غیرقابل دسترس، به کار می‌رود. اما رسیدن به هوشیاری بالا همیشه جذاب و مطلوب انسانها بوده ‌است. به عنوان یک انسان، ما بیشتر زندگی‌مان را با کار با هوشیاری پایین سپری می‌کنیم. متخصصین اعصاب از قسمتهای تحتانی مغز با عنوان مغز خزنده یاد می‌کنند که در مقابل اتفاقها و ضربات ناگهانی، واکنش سریع نشان می‌دهد. در این ویدئو می‌بینیم چگونه می‌توان به هوشیاری بالا دست یافت و رسیدن به این وضعیت، چگونه زندگی ما را تغییر خواهد داد.
ما معمولا یک شغل مشخص را برای خودمان هدف قرار می‌دهیم. چون عمیقا تحت تاثیر کسانی قرار گرفته‌ایم که در آن شغل، فعالیت می‌کنند. مثلا خیلیها بازیگری یا خوانندگی را دوست دارند که از نظر آنها خوانندگان و بازیگران افراد بسیار موفق و کاملی هستند. ما عادت داریم که برنامه‌های شغلی مان را براساس کمال گرایی شکل بدهیم. اما وقتی اولین قدمها را برمی‌داریم، مشکلات شروع می‌شوند. چیزهایی را که برایشان برنامه‌ریزی کرده بودیم، درآمدی که می‌خواستیم در ماههای اول از تجارت به دست بیاوریم یا داستان کوتاهی که می‌خواستیم بنویسیم، به طرز باورنکردنی پایین تر از استاندارها و آنچه انتظارش را داشتیم اتفاق می افتند و در نهایت، احساس بیهودگی و کم‌توانی بهمان دست می‌دهد.
از زندگیتان دیدکلی داشته باشید! چه خصوصیاتی از انسانها را دوست دارید که داشته باشید؟ دیدگاهی در مورد رویاهایتان داشته باشید. خواسته‌تان از زندگی چیست؟ به کجا می‌خواهید برسید؟ آیا معنای زندگیتان را فهمیده‌اید تا بتوانید بگویید دید کلی از زندگی پیدا کرده‌اید. بسیاری از مردم می‌گویند دیدی از زندگی ندارند. اما بعضی دیگر می‌دانند که باید بنشینند و در این مورد بنویسند. باید شروع به تجربه‌کردن جهان کنید و از افراد مختلف بپرسید چطور متوجه شدند چه چیزی از زندگیشان می‌خواهند. با این رویکرد، خواهید فهمید قرار است به چه کسی تبدیل شوید.
تا بحال تلاش کردهاید منظم‌تر باشید؟ برای همه شما پیش آمده که باید کار یا تکلیفی را یک هفته دیگر تحویل بدهید؛ اما در طی این مهلت یک هفته‌ای، هیچ‌کاری انجام نمی‌دهید، با اینکه می‌دانید فرصتی باقی نمانده است؛ یا برایتان پیش آمده که تلاش می‌کنید عادت جدیدی در زندگی‌تان ایجاد کنید که کل زندگی، شغل و روابطتان را بهبود ببخشید، با اینحال به این عادت خوب، پایبند نمی‌مانید. ریشه همه این مشکلها، نداشتن نظم است!
بسیاری از ما تجربیاتی داشتیم که یادآوری آنها ما را دچار استرس میکند ، برخی از این نشانه ها بعد از مدتی نشانه های خود را آشکار میکند، به عنوان مثال تجربه استرس بعد از مدتی میتواند منجر به اعتیاد شود ، اما همیشه هم اینطور نیست، افرادی مثل تالکین که بعد از تجربه استرس و وحشت جنگ توانست به نویسنده ای بسیار معروف تبدیل شود.
بر اثر بههم‌خوردن یک رابطه‌ی احساسی یا از دست‌دادن یکی از نزدیکان، خاطرات آن برای همیشه می‌توانند ما را آزار دهند. ولی چه می‌شد اگر امکان پاک‌کردن حافظه بود؟ برای ذخیره‌کردن حافظه در مغز، یک سری پروتئین، ایجاد رابطه می‌کنند تا این خاطره ذخیره شود. حال، اگر ما نگذاریم این پروتئین ها به مغز برسد، خاطره هم ایجاد نمی‌شود…
هرکسی خودش می‌تواند زندگی خودش را تغییر دهد و در واقع این ایده‌ها هستند که همه چیز را در زندگی ما عوض می‌کنند. حدود ۵۰ سال پیش، من زندگی خوبی نداشتم تا اینکه با استادی آشنا شدم که کتابی به من معرفی کرد و به من یاد داد که چگونه از آن برای موفقیت استفاده کنم. بعد از آن، زندگی من به شدت تغییر کرد و با زمین‌شویی در شهرهای مختلف، به پول کلانی دست پیدا کردم و بسیار موفق شدم. اما حدود ۹ سال طول کشید تا فهمیدم دلیل موفقیتم چه بوده است. من یک مشکل اساسی داشتم و این بود که فرد بسیار خجالتی ای بودم و به هیچ عنوان نمی‌توانستم در مقابل مردم صحبت کنم تا اینکه یک روز در یک هتل با سخنرانی بیل گو مواجه شدم و او یک جمله گفت که بسیار در من تاثیر گذار بود: "اگر میخواهی آزاد باشی ، خودت باش نه آن چیزی که دیگران دوست دارند باشی".
جمله‌ای هست که می‌گوید:«ما تنها یک فرصت برای تأثیرگذاری در نگاه اول داریم». بسیاری از پژوهش‌ها هم به این اشاره می‌کنند که نگرشی که در نگاه اول به فردی شکل می‌گیرد بسیار پایدار و تأثیرگذار است. حال چگونه باید از فرصت نگاه‌های اول کسانی که به‌تازگی ما را دیده‌اند درجلب نظرشان به خود استفاده کنیم و این فرصت را از دست ندهیم.
بیشتر