چگونه بر دیگران در همان قدم نخست تأثیر مثبت بگذاریم؟

هفت قانون ساده برای این‌که دیگران در نگاه اول از شما خوششان بیاید

عادل معصومی

نگاه اول

جمله‌ای هست که می‌گوید:«ما تنها یک فرصت برای تأثیرگذاری در نگاه اول داریم». بسیاری از پژوهش‌ها هم به این اشاره می‌کنند که نگرشی که در نگاه اول به فردی شکل می‌گیرد بسیار پایدار و تأثیرگذاراست. حال چگونه باید از فرصت نگاه‌های اول کسانی که به‌تازگی ما را دیده‌اند درجلب نظرشان به خود استفاده کنیم و این فرصت را از دست ندهیم.

 از خودشیفتگی فرار کنید

طرفتان در حال صحبت کردن درباره موقعی است که توانست یک‌تنه از پس تعمیر ماشین خود در وسط جاده بربیاید و شما هم به این فکر می‌کنید که از وقتی تعریف کنید که مشکلی در ماشینتان را زودتر از تعمیرکار تشخیص دادید. والری وایت که روانشناس و مشاور تجاری است، می‌گوید چنین سبک ارتباطی یک بازی دو سر باخت است. ماهمیشه وسوسه می‌شویم که درباره کارهای تأثیرگذار خودمان حرف بزنیم، درحالی‌که چیزیکه همیشه باید در ذهن داشته باشیم این است که صحبت‌های من باعث می‌شود طرف مقابل چه احساسی داشته باشد. فعالانه طرف مقابل را تشویق کنید به این‌که درباره خود حرف بزند و صادقانه و بدون این‌که بحث را به‌سوی خود برگردانید به سخنانش واکنش نشاندهید.

به اضطراب خود خیانت نکنید

وایت می‌گوید: «اگر در موضوع خاصی حاضرجواب نیستید یا اطلاعات کافی ندارید، کماکان می‌توانید چهره خوبی از خود نشان دهید. تنها لازم است روی فرد مقابل تمرکز کنید. این کار باعث می‌شود که فشار از روی شما برداشته شود. بااین‌حال باید از این اجتناب کنید که به نظر برسد در حال بازجویی از کسی هستید که تازهملاقات کرده‌اید. اگر مضطرب هستید، تلاش کنید که حرکاتی مانند تکان دادن پایتان راکنترل کنید. به خاطر داشته باشید که به‌آرامی و با طمأنینه صحبت کنید. اضطراب باعث می‌شود که به‌تندی صحبت کنیم.

تظاهر کنید خوشحالید

«خودتان باشید» توصیه‌ای اساسی است که دانشمندان علوم شناختی و مربیان کمک به خود در زمینه تأثیر در نگاه اول به همه ارائه می‌کنند؛ اما این ارزش آن را دارد که وقتی فرد تازه‌ای را ملاقات می‌کنید، خلق بد و ناراحتی خود را سرکوب کنید. اگر حالتان خوب نباشد، درحالی‌که خودتان می‌دانید این تنها حالتی گذرا است، فردی که تازه ملاقات کرده‌اید تصور می‌کند شما کسی هستید که همواره غر می‌زند. وایت می‌گوید حال بد واگیردار است. خلق بد باعث می‌شود که طرف مقابل هم افسرده شود. تلاش کنید که درابتدا حال خود را خوب جلوه دهید و بعدتر درباره چیزی که آزارتان می‌دهد صحبت کنید.

همه‌چیز در چشمان شماست

اگر می‌خواهید با غریبه‌ای آشنا شوید، قواعد سنتی زبان بدن رابشکنید و بیش از یک ثانیه با طرف مقابل رابطه چشمی برقرار کنید. زمانی که شما برای اولین بار فردی را ملاقات می‌کنید، نیکلاس بوثمن می‌گوید که باید روی رابطه چشمی، لبخند و حالت بدنتان تمرکز کنید. اگر رنگ چشم کسی را ببینید و از این قضیه خوشحال شوید، درواقع لبخند هم خواهید زد و خلق بسیار خوبی را منتقل خواهید کرد.

هماهنگ شوید

تنظیم حالت بدن، صدا، کلمات و حرکات دست خود با کسی که به‌تازگی ملاقات کرده‌اید بسیار مهم است، چراکه ما جذب کسانی می‌شویم که مثل ما هستند. مردم زمانی که سرعت سخن گفتن شما با خودشان را یکی می‌بینند، بهتر پاسخ می‌دهند. برای این‌که رابطه‌ای را بلافاصله به وجود آورید، حرکات سر و حالات بدنی دوست جدیدتان را تقلیدکنید.

سخاوتمندانه تعریف کنید

مردم دوست دارند که از آن‌ها تعریف شود. حتی اگر فرد مشکوک شود که این تعریف‌ها به خاطر جلب نظر آن‌هاست، باز هم از این کار خوششان می‌آید؛ اما باید در استفاده از این ابزار دقیق باشید. روی دستاوردها و موفقیت‌های طرف مقابل تمرکز کنید. این کار بهترین بازده را زمانی دارد که طرف مقابل فکر کند که شما به هر کسی حرف‌های خوب نمی‌زنید.

نگاه اول دوباره

شما وارد مهمانی می‌شوید و از جریمه شدن ناراحت هستید. فردی خوشحال به گرمی به شما سلام کرده و خود را معرفی می‌کند اما او را پس می‌زنید و به گوشه‌ای می‌روید. شما در نگاه اول تأثیر بدی روی او گذاشته‌اید. بااین‌حال شما می‌توانیداین قضیه را با خودآگاهی جبران کنید. او را کنار بکشید و بگویید «قبل‌تر من خودم نبودم و به خاطر چیزی ناراحت بودم». حتی می‌توانید شوخ‌طبعی خود را نشان دهید وبگویید: «می‌بینم که دوقلوی شرور مرا ملاقات کرده‌ای». به خاطر داشته باشید که اگرکس دیگری در نگاه اول تأثیر بدی روی شما گذاشت، به او فرصت دوباره دهید.

تگ ها:

نظر دهید

لطفا موارد خواسته شده را وارد کنید